avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

rajstopy na zimę
Lifestyle

Jakie rajstopy na zimę wybrać?

Wszystkie kobiety pragną ładnie wyglądać bez względu na pogodę czy panującą porę roku, a jesień i zima nie oznacza wcale, iż konieczne staje się schowanie spódnic i sukienek głęboko w szafie. Na pewno warto je nosić. Wystarczy tylko, że kupimy do tego odpowiednio ciepłe oraz grube rajstopy na zimę. Jak dokonać ich właściwego wyboru?

Grubość rajstop

Do wyboru na zimę mamy fasony od 40 DEN do prawie 600 DEN, co znacząco ułatwia wybór. Ciepłe rajstopy 40-60 DEN zdadzą idealnie egzamin w chłodne dni w październiku, ale w listopadzie czy innych miesiącach zimowych sprawdzą się modele o grubości minimum 80-100 DEN. Pamiętajmy, iż im większa gęstość splotu włókien, tym cieplejsza będzie dana para rajstop. W parze z większą grubością idzie także krycie przykładowo rajstop 80-100 DEN całkowicie zasłaniających nogi, co panie doceniają w stylizacjach zimowych.

Jaki kolor i fason wybrać?

Dobranie kolorystyki oraz fasonu rajstop zależne jest od indywidualnych preferencji kobiety. Za każdym razem jednak powinny się bardzo dobrze komponować z daną stylizacją. Doskonałym wyborem będą czarne, grube rajstopy. To uniwersalny kolor, który będzie pasował nie tylko do wzorzystych sukienek, ale także do stonowanych i soczystych kreacji.

Takie rajstopy są must have w każdej kobiecej szafie. Można oczywiście dokonać wyboru modelu w innej kolorystyce, takiej jak biele, szarości, brązy czy beże, a nawet i energetyzujące czerwienie czy żółcie. Jeśli pragniemy podkreślić swój oryginalny look i osobisty urok, powinniśmy wybrać rajstopy w ulubionej barwie wysokiej jakości.

Rajstopy bawełniane czy z mikrofibry?

Kobiety bardzo lubią bawełniane rajstopy, które powstają z ekologicznego oraz naturalnego surowca. Bo trzeba wiedzieć, iż bawełna jest jedną z najbezpieczniejszych tkanin także dla alergiczek oraz kobiet o wrażliwej skórze (w końcu z bawełny wykonuje się opatrunki na rany).

Pochodzi ona z upraw roślinnych, zatem jest zupełnym przeciwieństwem sztucznych surowców, nie dziwi zatem fakt, iż rajstopy bawełniane uznawane są za ekskluzywne. Poza tym kosztują nierzadko wyłącznie kilkanaście złotych, zatem wysoką jakość można mieć za grosze.

Alternatywę stanowią rajstopy wykonane z mikrofibry, która pomimo tego, że jest sto razy cieńsza od jedwabiu, ma bardzo odporną na ścieranie i trwałą strukturę. Tym bardziej, kiedy jej włókna ulegną zespoleniu podczas produkcji rajstop, wówczas dochodzi do powstania wysokogatunkowych, mocnych fasonów na jesień oraz zimę.

Grube rajstopy wykonane z mikrofibry zapewnią ciepło, a równocześnie skutecznie będą przepuszczać powietrze, w rezultacie czego skóra zaczyna oddychać.