avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

skrytki na pieniądze w domu
Dom

Skrytki na pieniądze w domu

Każdy z nas na pewno chciałby – i to jest wręcz nasz obowiązek – żeby pieniądze, które zarabiamy, były bezpieczne przechowywane, aby nigdy w życiu nie trafiły w niepowołane ręce kogoś do kogo nie należą. Nieważne, czy są to inni mieszkańcy tego samego domu, a tym bardziej złodzieje, bo przed tym także trzeba się bronić. Nie ma nic złego w tym, aby w razie potrzeby domownicy pożyczali sobie pieniądze, gdyby byli w złej sytuacji finansowej,ale zawsze trzeba pamiętać, że gdy chcemy od kogoś pożyczyć jakąś kwotę, należy uprzednio o to zapytać.

Skrytki na pieniądze w domu

Nigdy nie należy bez pytania wchodzić do pokoju innego domownika, kiedy nie ma go w domu i przeszukiwać mu szaf, biurka, czy czegokolwiek, co nie należy do nas. Jest to bowiem własność prywatna. Chyba nikt z nas nie chciałby być przeszukiwany przez innych, a tym bardziej przez domowników, prawda? Właśnie dlatego, kiedy – odpukać w niemalowane – przyjdzie nam do głowy taki pomysł, zastanówmy się, jakbyśmy czuli się na miejscu kogoś, komu chcemy wejść bez jego wiedzy w miejsce, które jest jego własną przestrzenią. Jeśli chodzi o skrytki na pieniądze w domu, gdzie trzymamy pieniądze, to najczęściej są to portfele, w których trzymamy najczęściej drobniejsze kwoty na bieżące wydatki. Zawsze powinniśmy – co już zostało powiedziane – trzymać je z dala od osób niepowołanych. Na pewno każdy z nas ma również miejsce, gdzie trzyma większą sumę pieniędzy, a nawet wszystkie oszczędności – może to być karta do bankomatu, a nawet sejf z fizyczną gotówką. Pod żadnym pozorem nie należy nikomu podawać kodu PIN do karty bankomatowej czy sejfu, chyba żeby wymagała tego jakaś wyższa konieczność.

Sejf w domu

Nasze własne pieniądze powinny być schowane tam, gdzie będą najbardziej bezpieczne. Dlatego każdy z nas musi sobie takie miejsce w domu czy pokoju wygospodarować. O takie rzeczy trzeba dbać, niezależnie od tego, czy jesteśmy osobami bardzo młodymi, w średnim wieku, czy seniorami – pieniądze to coś, bez czego nie można żyć i zawsze trzeba dbać o ich bezpieczeństwo, poprzez przechowywanie portfeli, kart bankomatowych czy sejfów w bezpiecznych miejscach. W życiu każdego z nas na pewno przyjdzie kiedyś taki dzień, w którym będzie nam potrzebna większa gotówka – zaplanujemy bowiem być może zakup czegoś, o czym zawsze marzyliśmy, a jak wiadomo potrzebowaliśmy większej ilości gotówki, odłożymy pewną kwotę na operację, która poprawi jakość naszego zdrowia i życia, lub wyjedziemy na zagraniczny urlop – wszystkie te i wiele innych okazji wymagają posiadania pieniędzy. A przechowując je w bezpiecznym miejscu, będą one na nas czekały, gdy zdecydujemy się je wydać na ważny dla nas cel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.