avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

zakłady pogrzebowe
Lifestyle

Ile zapłaci się za pogrzeb?

Organizacja pogrzebu może zostać mocno ułatwiona, jeśli skorzysta się z usług zakładu pogrzebowego. Oczywiście wieloma kwestiami można zająć się samemu, ale osoba pogrążona w żałobie działa pod wpływem emocji. Może o niektórych rzeczach zapomnieć lub popełnić jakieś błędy. Zakłady pogrzebowe przeprowadzają przez całą procedurę, pomagają w załatwieniu formalności. Wszystko staje się łatwiejsze, możliwe jest także zaoszczędzenie czasu.

Tu musisz się wybrać w przypadku pogrzebu

Pogrzeb wiąże się z rozmaitymi formalnościami do załatwienia. Niestety staje się to koniecznością, bo bez niektórych dokumentów nie można zorganizować pochówku. Na szczęście możliwe jest uzyskanie pomocy doświadczonych profesjonalistów. Zakłady pogrzebowe świadczą kompleksowe usługi. Pomagają przejść przez całą procedurę szybko i bezproblemowo. Trzeba zawiadomić lekarza o śmierci bliskiej osoby, aby wystawił akt zgonu. Kolejną kwestią będzie zgłoszenie się do zakładu pogrzebowego w celu przetransportowania zwłok do kostnicy. Pomoże również w zorganizowaniu pogrzebu. Pamiętać należy o tym, aby dostarczyć kartę zgonu, dowód osobisty zmarłego. Niezbędny staje się także świadectwo jego pracy. Można również okazać odcinek renty lub emerytury zmarłego. Osoba organizująca pochówek także musi pokazać swój dowód tożsamości, przekazać zakładowi pogrzebowemu jego kserokopię. Należy także wybrać się do Urzędu Stanu Cywilnego i poinformować o zgonie. Jeśli szukasz zakładu pogrzebowego na terenie Warszawy, to znaleźć możesz go tu.

Z jakimi kosztami wiąże się organizacja pochówku?

Zorganizowanie pogrzebu nie jest bezpłatne. Na szczęście można liczyć na otrzymanie zasiłku pogrzebowego w wysokości 4000 zł. Oczywiście najpierw trzeba złożyć stosowny wniosek. Pieniądze są wypłacane z zakładu ubezpieczeń społecznych. Warto wiedzieć, że wszystkimi formalnościami może zająć się w imieniu klienta zakład pogrzebowy. Będzie to dużym udogodnieniem. Na koszt pogrzebu składają się rozmaite usługi. Zaliczyć można do nich przewiezienie zwłok do chłodni, przygotowanie ciała do pochówku. Płaci się za przechowywanie zwłok w odpowiednich warunkach, zorganizowanie ceremonii. Nie można zapomnieć również o zakupie trumny lub urny.

Jakie mogą pojawić się dodatkowe koszty pogrzebowe?

Czasem nie poprzestaje się na podstawowych usługach świadczonych przez zakłady pogrzebowe. Mogą pojawić się dodatkowe koszty. Oczywiście pogrzeb jest dopiero początkiem. Sporo trzeba zapłacić za wykupienie miejsca na cmentarzu i postawienie pomnika. Dodatkowym kosztem będzie także zorganizowanie stypy dla bliskich zmarłego. Jest to czas na wspólne wspominanie o pochowanej osobie przy poczęstunku. Można liczyć na wsparcie rodziny, chociażby mentalne. Niestety tego typu spotkanie będzie sporo kosztować. Za osobę płaci się zwykle kilkadziesiąt złotych. Przy sporej liczbie gości uzbiera się wobec tego duża kwota do zapłacenia. Dodatkowym wydatkiem jest także zakup wieńców i wiązanek pogrzebowych. Trzeba liczyć się z kolejną opłatą w przypadku tabliczki na trumnę lub urnę. Jak widać, zorganizowanie pochówku wiąże się ze sporymi kosztami.