avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

jasne meble jaki kolor ścian
Remont

Jaki kolor ścian do jasnych mebli?

Tylko w teorii do jasnych mebli pasuje wszystko. Co prawda nietrudno zgrać je z pozostałymi elementami pomieszczenia, ale mimo wszystko wymaga to pewnej wiedzy na temat połączeń kolorystycznych. Jasne meble potrafią jednak sporo wybaczyć. Rzadko kiedy prezentują się źle i to niezależnie od tego, w jakim otoczeniu się je umieści. Jasne meble jaki kolor ścian do nich wybrać? Na to pytanie odpowiemy sobie w dzisiejszym tekście.

Jaki kolor ścian do jasnych mebli?

Takim pierwszym wyborem zwykle są białe ściany. Co prawda ostatnio się od nich odchodzi, ponieważ najmodniejsze były jakieś kilkanaście lat temu, jednakże w pewnych sytuacjach to właśnie one sprawdzają się najlepiej. Na pewno będą pasować do jasnych mebli w każdym odcieniu. Fantastycznie się z nimi połączą, wchodząc z nimi w subtelny i delikatny dialog. Biel nie musi być zresztą takim zupełnie oczywistym kolorem. Nie musi być wcale idealnie czysta, bo równie dobrze można zaszaleć z jej nieco bardziej nietypowymi tonacjami, decydując się nawet na zakup farby w kolorze złamanej i jak gdyby brudnej bieli, która idealnie będzie pasować do nowoczesnych pomieszczeń. Taki kolor ścian ma jeszcze jedną wyjątkową zaletę. Wspaniale rozjaśnia on przestrzeń i optycznie ją powiększa, nadając się do tych mniejszych i ciasnych pomieszczeń.

Jasne meble jaki kolor ścian, jeżeli nie biel?

Barwa szafek czy półek sama podpowiada, co można do niej dobrać. Swobodnie można więc dopasować do niej różne inne jasne odcienie, a przede wszystkim rozmaite wariacje beżu, który stworzy przytulny i przyjemny wizerunek każdego wnętrza. Z jego pomocą można też uzyskać efekt wyższej kameralności. Beż jest kolorem wyważonym, pasującym głównie do stylu klasycznego i eleganckiego. Na ogół stosuje się go w pomieszczeniach dziennych, takich jak salony czy sypialnie. Rozświetla i powiększa on wnętrza niemalże tak samo dobrze jak biel, a przy tym nie jest aż tak bardzo oczywisty i gwarantuje ciekawszy efekt aranżacyjny.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, by jasne meble przełamać kontrastującą z nimi barwą. Może być to nawet czerń. Takie odważne zestawienia kolorystyczne nie każdemu przypadną do gustu, ale na pewno spodobają się tym, którzy pragną stworzyć nowocześniejszy wizerunek wnętrz. Jasne meble jaki kolor ścian? Chociażby kolor czarny. Nie trzeba zresztą pokrywać nim w całości wszystkich ścian pomieszczenia. Czerń może pojawić się wyłącznie na jednej powierzchni – np. tej stanowiącej tło dla kompletu mebli. W takim wypadku pozostałe ściany warto pokryć farbą o jaśniejszej i neutralnej barwie.

Zobacz także: https://www.avocadostudio.pl/szafirowy-kolor-scian/