avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

szafirowy kolor ścian
Remont

Szafirowy kolor ścian

Od dłuższego czasu w naszych domach i mieszkaniach króluje biel. Wiele osób ma białe ściany. Często też widzimy w tym kolorze meble. Wszystkie pomieszczenia wydają się podobne. Wszędzie biel, która powoli chyba zaczyna się nudzić. Oczywiście biel w mieszkaniu wygląda bardzo elegancko i sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe. Warto też dodać, że pomalowanie mieszkania na biało jest najtańszym rozwiązaniem i być może wiele osób właśnie z tego powodu postawiła na taki kolor. Jednak, czy nie warto dodawać swojemu mieszkaniu odrobinkę życia? Szafirowy kolor ścian świetnie sprawdzi się w połączeniu z białym kolorem i nada beztroskiego charakteru danej powierzchni.

Szafirowy kolor ścian

Styl skandynawski zdobył popularność już jakiś czas temu i widać, że nadal cieszy się on sporym zainteresowaniem. Jednak ludzie zaczęli trochę modyfikować ten styl i dzięki temu stał się on dzisiaj znacznie ciekawszy. Warto więc też samemu eksperymentować w trakcie urządzania jakiegokolwiek pomieszczenia. Wcale nie musimy mieć wszędzie białych ścian. Pozwólmy sobie na kolory, który sprawi, że mieszkanie stanie się bardziej oryginalne i przytulne. 

Zobacz także: https://www.avocadostudio.pl/czy-wiesz-jak-dobrac-zaslony-do-koloru-scian/

Kolor szafirowy – jak wygląda?

Wygląd koloru szafirowego inspirowany jest kamieniem szlachetnym. Powinno się go kojarzyć z ciemnym odcieniem niebieskiego z delikatną domieszką zieleni.

Elegancja w mieszkaniu

Szafirowy kolor ścian nada naszemu mieszkaniu elegancji, więc warto o takim kolorze pomyśleć. Nie musimy malować wszystkich ścian na ten kolor. Można tylko jedną ścianę pomalować na szafirowo i już pomieszczenie będzie wyglądać zupełnie inaczej. Szafirowy kolor świetnie łączy się z białymi meblami, które od lat są najbardziej popularne. Takie połączenie sprawia, że białe meble prezentują się jeszcze lepiej, więc warto się zastanowić nad zmiana koloru na szafir. Oczywiście inne kolory mebli również pasują do szafiru. Wszystko zależy od umiejętnego dobrania odcieni oraz od naszego gustu. W końcu to nasze własne cztery ściany, więc możemy w nich zrobić wszystko. Jeśli jakiś kolor nam się podoba, to niech będzie go widać w naszym mieszkaniu. Jeżeli natomiast nie podoba nam się jakiś kolor, to nie malujmy nim ścian tylko dlatego, że w danym momencie jest on modny. Pamiętajmy cały czas o tym, iż w swoim mieszkaniu mamy czuć się dobrze, a odpowiednia kolorystyka ma z całą pewnością wpływ na nasze samopoczucie.

W najbliższych latach zapewne szafirowe ściany będą najmodniejsze. Być może jest to dobre rozwiązanie, ponieważ w końcu pożegnamy się z bielą i nasze mieszkania staną się bardziej kolorowe. Jeśli jednak ten kolor nigdy się Tobie nie podobał, to nie decyduj się na niego, ponieważ nie będziesz zadowolona. Wybierz taki kolor, który sprawi, że będziesz czuć się dobrze w danym pomieszczeniu. W tym przypadku naprawdę kolorystyka ścian ma znaczenie, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. My się zmieniamy, więc i kolory naszych ścian powinny się zmieniać.

Zobacz także: https://www.avocadostudio.pl/jaki-kolor-scian-do-jasnych-mebli/