avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

sypialnia w bloku z wielkiej płyty
Dom

Sypialnia w bloku z wielkiej płyty. Jak ją urządzić?

Mieszkania w bloku z wielkiej płyty stanowią większość mieszkań na rynku. Ich niewątpliwą zaletą jest cena. Jednak wiele z nich ma mały metraż. Wtedy kwestia oddzielnej sypialni może być problemem. Sypialnia w bloku z wielkiej płyty – dowiedz się już dzisiaj więcej na temat jej urządzenia i umeblowania.

Sypialnia w oddzielnym pokoju

Urządzenie sypialni w bloku to niełatwe zadanie. Trzeba zastanowić się, w jakim pomieszczeniu ją umieścić. Dobrze, gdy dysponujemy takim metrażem mieszkania, który pozwala na urządzenie sypialni w oddzielnym pomieszczeniu.

Sypialnia w bloku z wielkiej płyty powinna być utrzymana w jasnej kolorystyce. Ma to znaczenie zwłaszcza, gdy mamy do dyspozycji pokój o niedużej powierzchni. Ciemne kolory mogłyby przytłaczać.

Najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko. Jeżeli urządzamy sypialnię w oddzielnym pokoju, możemy zdecydować się na duże łóżko. Bardzo ważna jest też szafa lub komoda na ubrania. Nieoceniona dla pań będzie toaletka, przy której można zrobić makijaż i zadbać o urodę.

Coraz popularniejsze są zagłówki, które są nie tylko wygodne, ale mogą też stanowić element wystroju wnętrza. Zagłówki mogą być przeróżne – z materiału, np. weluru czy drewna i stanowić niejako przedłużenie łóżka.

Przy urządzaniu pomieszczenia powinniśmy także zadbać o wybór pościeli, zasłon czy dywanu. Pomieszczenie optycznie powiększy wykorzystanie luster.

sypialnia w bloku z wielkiej płyty

Zobacz także: https://www.avocadostudio.pl/poznaj-najzdrowsze-kwiaty-do-sypialni/

Sypialnia w bloku z wielkiej płyty, w salonie

Gdy nie dysponujemy oddzielnym pomieszczeniem na sypialnię, musimy urządzić ją w salonie. Sypialnia w bloku z wielkiej płyty często urządzana jest właśnie w ten sposób.

Wówczas trzeba wybrać wygodną kanapę z funkcją spania. W dzień będzie pełniła ona funkcję wypoczynkową, a w nocy będzie wygodnym meblem do spania. Podczas zakupu trzeba dokładnie obejrzeć mebel i zwrócić uwagę na to, jak się rozkłada i czy ma pojemnik na pościel.

Kanapę musimy oczywiście dobrać do pozostałych mebli w salonie. Często w takim pokoju trzeba pomieścić stół, krzesła, fotel czy komodę. Również ważne są dodatki. Wszystko powinno być spójne, w jednym stylu.

O czym pamiętać?

Podczas urządzania sypialni w bloku z wielkiej płyty trzeba pamiętać, by pokój był wygodny. Trzeba zwrócić uwagę na to, że będzie to miejsce, w którym mamy wypocząć po całym dniu. Nic nie powinno więc nas rozpraszać. Najlepiej gdy sypialnia będzie w oddzielnym pomieszczeniu, ale również sypialnia w salonie może być przytulna i wygodna. Wszystko zależy od projektu oraz mebli, które zdecydujemy się kupić. Trzeba też pamiętać o funkcjonalności.

Gdy sami nie radzimy sobie z projektem, lepiej zdać się na poradę profesjonalnego architekta, który zaprojektuje pokój. Może też podpowiedzieć, jakie meble i dodatki wybrać. Wtedy sypialnia w bloku z wielkiej płyty będzie przytulnym i ładnym pomieszczeniem.