avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

jakie kwiaty do sypialni
Wnętrza

Poznaj najzdrowsze kwiaty do sypialni

Rośliny nie służą wyłącznie jako dekoracja. Mogą też mieć inne funkcje typu oczyszczanie powietrza. Wspaniałe sprawdzają się między innymi w sypialni, pomagają stworzyć klimat sprzyjający relaksowi i zdrowemu wypoczynkowi. Oczywiście nie wszystkie rośliny nadają się do sypialni, niektórych należy się wręcz wystrzegać. Pora zastanowić się nad tym, co warto mieć w domowych wnętrzach, aby żyło się w nich lepiej. Nie brakuje roślin, które są w stanie pochłaniać toksyczne związki znajdujące się w powietrzu i zmniejszać ilość dwutlenku węgla. Poznaj najzdrowsze kwiaty do sypialni i ciesz się lepszym snem!

Jakie kwiaty do sypialni wybrać?

Storczyk na Inspire Home

Jeśli ktoś szuka zdrowej rośliny, która będzie ozdobą i jednocześnie oczyści powietrze, to powinien zainteresować się aloesem. Jest to roślina powszechnie dostępna, nie trzeba nawet odwiedzać sklepu ogrodniczego. W wielu sieciach handlowych pojawiają się regularnie aloesy w doniczkach w przystępnych cenach. Warto przy najbliższej okazji zaopatrzyć się w kilka roślin, które idealnie sprawdzą się w sypialni. Aloes ma również właściwości lecznicze, wytwarza tlen nocą i pochłania dwutlenek węgla. Jest bardzo łatwy w uprawie, nie ma dużych wymagań. Jeśli ktoś komuś zależy na poprawieniu jakości snu, to warto zaopatrzyć się w aloes, któremu wystarczy niewielka ilość wody. Godny polecenia jest także skrzydłokwiat ze względu na to, że oczyszcza on powietrze. Można liczyć także na jego nawilżenie.

najzdrowsze kwiaty do sypialni - aloes

Zobacz także: https://www.avocadostudio.pl/sypialnia-w-bloku-z-wielkiej-plyty-jak-ja-urzadzic/

Roślinność w sypialni

W sypialni mile widziany będzie storczyk, który oczyszcza powietrze i jednocześnie je nawilża. Można również liczyć na więcej tlenu nocą i mniej dwutlenku węgla, co przekłada się na lepszy sen. Piękne kwiaty storczyka stanowią przeciętną ozdobę w pomieszczeniu. Kolejną opcją do wyboru jest palma koralowa, czyli roślina egzotyczna, bardzo efektowna. Pochłania ona toksyczne substancje znajdujące się w powietrzu. Po zakwitnięciu ma wiele drobnych kwiatów, mogą pojawić się nawet owoce. Od lat niesłabnącą popularnością w sypialni cieszą się paprocie. Są one łatwe w uprawie, nawilżają powietrze i absorbują szkodliwe związki. Kolejną zaletą paproci jest neutralizowanie promieniowania elektromagnetycznego. Jeśli ktoś ma telewizor lub komputer w sypialni, to nie może zabraknąć w niej paproci.

Jakie są najzdrowsze kwiaty do sypialni?

Jeśli ktoś zapomina o podlewaniu roślin, nie ma czasu na pielęgnację wymagających kwiatów, to powinien zdecydować się na kaktusa bożonarodzeniowego. Wymaga on niewielkiej ilości wody, nie trzeba nawet go przesadzać, czego zresztą nie lubi. Kolejną opcją do wyboru jest zielistka, która ma bardzo efektowne liście. Są one spiczaste, wyglądają nieco jak trawy ozdobne. Zielistka sprawdzi się nawet w przypadku osób, które nie mają ręki do roślin. Można postawić ją w doniczce w dowolnym miejscu. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby roślina nie stała w cieniu. Grudniki również świetnie się sprawdzają w domowych wnętrzach. Warto się nimi zainteresować w przypadku wysokiego poziomu wilgoci, bo ją pochłaniają. Grudniki produkują tlen przez całą dobę, można również liczyć na zmniejszenie zawartości dwutlenku węgla w powietrzu. Draceny również będą dobrym wyborem, mają niewielkie wymagania. Na ich korzyść przemawia produkcja tlenu, zwalczanie bakterii i niwelowanie toksyn w powietrzu.

Zobacz także: https://www.avocadostudio.pl/jakie-rosliny-na-balkon-wybrac/