avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

jakie rośliny na balkon
Porady

Jakie rośliny na balkon wybrać?

Jak wiadomo, w każdym domu mile widziane są rośliny, które stanowią przyjemną dla oczu dekorację. Żywa roślinność dodaje przytulności, ma szczególne znaczenie podczas chłodniejszych miesięcy, gdy za oknem opadną już liście i wszystko zaczyna zamierać. Na szczęście można mieć zawsze zielony zakątek w swoim zaciszu domowym. Rośliny przydadzą się także na balkonie. Niektóre gatunki świetnie radzą sobie na zewnątrz przez cały rok. Nie trzeba ograniczać się wyłącznie do kwiatów sezonowych. Wspaniale sprawdzają się rozmaite pnącza i krzewy liściaste. Można mieć w ten sposób pięknie przyozdobiony balkon, zachwycające widoki za oknem. Dowiedz się, jakie rośliny na balkon wybrać już dzisiaj!

Jakie rośliny na balkon będą dobrym wyborem?

Jeśli ktoś szuka zimozielonego pnącza, które świetnie sprawdzi się na balkonie, to powinien zdecydować się na bluszcz. Bardzo efektownie prezentuje się na ścianie, może nawet ją w całości porastać. Innym rozwiązaniem będzie poprowadzenie bluszczu po balustradzie. Zaletą tej rośliny są jej niewielkie wymagania. Kolejną opcją będzie barwinek pospolity, czyli roślina zimozielona, która ma piękne wybarwienie. Dwa razy w roku pojawiają się kwiaty w kolorze białym, niebieskim lub fioletowym. Jest wiele odmian do wyboru, można też zdecydować się na mix. Jeśli ktoś szuka rośliny, która będzie bardzo łatwa w pielęgnacji, to powinien zainteresować się barwinkiem. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby miał wilgotne podłoże.

Zobacz także: https://www.avocadostudio.pl/meble-wiklinowe-na-balkon/

Jaka roślinność sprawdzi się na balkonie?

Na balkonie świetnie prezentuje się golteria pełzająca, czyli zimozielona roślina całoroczna z rodziny wrzosowatych. Wygląda bardzo efektownie ze względu na wielobarwne liście. Liście ma zielone, ale posiadają one purpurowe przebarwienia. Latem pojawiają się pachnące kwiaty, najczęściej różowe lub białe. Z kolei jesienią na pędach można dostrzec czerwone owoce, które przypominają korale. Jest to bardzo piękna roślina, która urzeka przez cały rok. Na balkonie może znaleźć się także cyprysik groszkowy. Jest to gęsty krzew iglasty, który świetnie sprawdza się w uprawie doniczkowej. Dostępne są odmiany o różnym zabarwieniu, wyższe lub niższe. Wspaniale prezentuje się w okresie świąt bożonarodzeniowych, gdy zostanie przystrojony lampkami.

Po jakie rośliny sięgnąć na balkon?

Jeśli ktoś chce mieć rośliny na balkonie, to dobrym wyborem będzie jałowiec płożący, czyli zimnozielona roślina w postaci krzewu, która osiąga wysokość do pół metra. Ma bardzo ładny zapach, co stanowi kolejny atut. Świetnie sprawdzi się w polskim klimacie. Ma niewielkie wymagania glebowe i nie potrzebuje częstego podlewania. Nawet jeśli ktoś nie ma ręki do uprawy roślin, to nie powinno być problemu z jałowcem płożącym. Niektórzy wstawiają na balkonie nawet donice z tujami, które można przycinać przez cały rok zgodnie z preferencjami. Żywotniki zachodnie dostępne są w wersji karłowej, kulistej, wąskiej i strzelistej. Z pachnących i kwitnących pnączy polecić można również milin amerykański. Jest to roślina, która pięknie kwitnie, pojawiają się kwiaty o rurkowatym kształcie w kolorze żółtym, karminowym lub koralowym.

Zobacz także: https://www.avocadostudio.pl/poznaj-najzdrowsze-kwiaty-do-sypialni/