avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

stara meblościanka jak przerobić
Porady

Co ze starą meblościanką?

Stara meblościanka – jak przerobić? To pytanie, na które niewątpliwie zawsze ktoś szuka odpowiedzi. Z reguły ludzie wyrzucają klasyczne stare meblościanki, uznając je za niepotrzebne, a tymczasem spokojnie można jeszcze takie meble wykorzystać. Nawiasem mówiąc, czasami należałoby się głębiej zastanowić, nim pozbędziemy się różnych rzeczy, bo po czasie okazuje się, że mogliśmy jeszcze zrobić z nich użytek. No cóż, „mądry Polak po szkodzie”… Wróćmy jednak do kwestii: stara meblościanka – jak przerobić, bo wszak tego tematu dotyczy niniejszy artykuł. Przede wszystkim taką meblościankę można obłożyć nową okleiną i tym sposobem zyska ona nowe życie. Nie należy też zrażać się zepsutymi zamkami, bo te można po prostu wymienić i po sprawie. To nie problem. Ponadto jeszcze można dodać nowe póki w jednym miejscu, a w innym usunąć, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Z artykułu dowiesz się o:

  • pomysł na starą meblościankę
  • stara meblościanka a stolarz

Zobacz także: https://www.avocadostudio.pl/jak-odnowic-stare-krzeslo/

Pomysł na starą meblościankę

Stara meblościanka świetnie nada się do zabudowy garderoby. To doskonałe rozwiązanie, bo po pierwsze, jest tanie, a po drugie, proste. Czegóż chcieć więcej? Meblościankę można zupełnie rozkręcić i ponownie tak złożyć, jak tego wymaga pomieszczenie. Oczywiście trzeba niektóre elementy poprzycinać, poskracać, ale zasadniczo sporo już do zabudowy rzeczonej garderoby mamy. Co więcej, pan domu może sobie sam poradzić z tym zadaniem i nie musi wydawać pieniędzy na usługę stolarską. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na inny cel.

Stara meblościanka – stolarz

Gdyby jednak ktoś nie był w stanie sam poradzić sobie z przerobieniem starej meblościanki, może zwrócić się z tym do stolarza, który da meblom drugie życie. Trzeba tylko jasno określić fachowcowi, o co nam chodzi, a z całą pewnością efekt będzie zadowalający. Ważne, by znaleźć odpowiedniego wykonawcę, bo nie zawsze stolarze chcą robić takie rzeczy. Jeśli jeszcze klient przychodzi do nich z meblami drewnianymi, to już prędzej decydują się na wzięcie zlecenia, bo drewno dużo łatwiej poddać renowacji niż płytę mdf czy inną. Ale jeśli dobrze poszukamy, na pewno uda się namierzyć odpowiedniego usługodawcę.
No dobrze, a gdzie takich fachowców szukać? Najlepiej w swoim najbliższym otoczeniu, bo tak jest po prostu najprościej. Miejmy świadomość tego, że w końcu meble muszą się znaleźć u wykonującego usługę, a ich transport przecież też kosztuje, więc im bliżej je będzie trzeba dostarczyć, tym będzie taniej. Czasami zdarza się tak, że fachowiec dysponuje transportem i sam przyjeżdża do klienta po meble do renowacji. Taka oferta jest najlepsza.

Zobacz także: https://www.avocadostudio.pl/wiertarka-do-szkla/