avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

wymarzony pokój dla dziewczynki
Porady

Urządzamy pokój dla córeczki

Każda z nas będąc jeszcze małą dziewczynką marzyła o pięknym, różowym pokoju z ogromną ilością ukochanych zabawek. Takie marzenia pojawiały się głównie po obejrzeniu amerykańskich produkcji, gdzie praktycznie każda mała dziewczynka miała w domu wielki pokój urządzony gustownie i z przepychem.

Pokój dla dziecka

Dziś, kiedy same jesteśmy mamami stoimy przed dużym dylematem jak urządzić wymarzony pokój dla dziewczynki. Oto kilka prostych porad, które powinny pomóc w tym każdej mamie.
Po pierwsze- sprawdźmy wszystkie dostępne media w celu znalezienia inspiracji. Dziś mamy ogromne możliwości pod tym względem. Możemy czerpać inspiracje z profili na Instagramie czy Facebooku, możemy zaglądać do innych znanych stron internetowych, w których ludzie z całego świata pokazują wszystkim jak urządzają swoje wnętrza. Nawet jeśli nie mamy w planie dokładnego kopiowania czyjegoś wnętrza, możemy podejrzeć różne ciekawe rozwiązania czy sposoby dekoracji, a następnie wdrożyć je u siebie. Często niektóre meble mogą być bardzo drogie, natomiast łatwym i tanim sposobem możemy przerobić już posiadane przez nas szafki czy stoliki w meble świetnie imitujące te droższe prototypy.

Środki finansowe

Kiedy już wiemy mniej więcej co nam się podoba, powinniśmy przyjrzeć się naszym środkom finansowym. Niestety wszystko dziś kosztuje znacznie więcej, niż jeszcze kilka lat temu. Zanim wydamy bajońskie sumy na zakupy sprawdźmy, na co nas stać, a co lepiej wziąć na kredyt. Starajmy się wydawać pieniądze rozsądnie. Lepiej kupić droższe i bardziej neutralne meble, które później nasza córeczka zatrzyma w pokoju, niż wydawać ogromne kwoty na łóżeczko z baldachimem, z którego kompletnie wyrośnie za dwa lata, a my na pewno nie sprzedamy go choćby za połowę jego wartości.

Koleją kwestią są kolory

Oczywiście wymarzony pokój dla dziewczynki kojarzy nam się przede wszystkim z najróżniejszymi odcieniami różu, ale bezpieczniej będzie postawić na bardziej neutralne barwy. Możemy zdecydować się na łagodne pastele, a jako dodatki zaimplementować wiele różowych przedmiotów. Tak będzie taniej, a jeśli nasza córeczka nie zechce mieszkać już wśród różowych elementów, łatwo i tanio zastąpimy je innymi dekoracjami.
Dobór materiałów i faktur to bardzo ważna kwestia. Zdecydujmy się przede wszystkim na materiały ekologiczne i naturalne, nie chcemy przecież, aby nasze dziecko nabawiło się alergii. Bawełna i jedwab sprawdzą się idealnie. Jeśli podobają się nam wytłaczane materiały, możemy zdecydować się na takie kocyki lub na przykład- tapetę. Unikajmy jednak faktury na każdym możliwym elemencie.