avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

jak przetkać zlew
Nieruchomości

Jak przetkać zlew?

Chyba każdy człowiek przynajmniej raz w swoim życiu miał do czynienia z zatkanym zlewem. Gdy woda nie chce normalnie spływać do rur, to znak, że coś musiało zaburzyć jej przepływ. Skutkiem tego może być nieprzyjemny zapach wydostający się ze zlewu, a nawet i trwałe uszkodzenie poszczególnych elementów systemu. Najprostszym wyjściem z sytuacji byłoby wezwanie hydraulika, jednakże nie zawsze jest to możliwe. A jak przetkać zlew samodzielnie? Oto kilka sposobów, które każdemu pomogą uporać się z tym problemem.

Jak przetkać zlew?

Z problemem zatkanego zlewu zwykle dość dobrze radzą sobie różnego rodzaju środki chemiczne. Można je dostać w każdym hipermarkecie, więc nie trzeba nawet zamawiać ich przez Internet – wystarczy poszukać ich w najbliższym sklepie. Takie środki dość szybko radzą sobie z oczyszczeniem zatkanego zlewu. Nie są drogie, tak więc dzięki nim można zaoszczędzić pieniądze na korzystaniu z usług hydraulików. Zanim jednak wleje się je do zlewu, warto sprawdzić ich skład. Aby taki środek chemiczny mógł zadziałać skutecznie, powinien w nim występować wodorotlenek sodu i to w dość wysokim stężeniu, osiągającym wartość powyżej 30%. Substancja ta bardzo dobrze radzi sobie z oczyszczaniem różnych złogów. Należy jednak na nią uważać i stosować ją rozważnie, ponieważ ze względu na swoje właściwości i działanie bywa ona szkodliwa dla zdrowia. Przed użyciem chemicznego środka należy założyć ochronne rękawiczki i ściągnąć je delikatnie po odłożeniu produktu. Produkt nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą. Ma on bowiem silnie żrące działanie.

A jak przetkać zlew przy pomocy domowych sposobów?

Czy można to zrobić jakimiś naturalnymi metodami, aby nie używać tych silnie działających i agresywnych środków chemicznych? Jak najbardziej tak. Jak się okazuje, to właśnie w domowych kuchniach nierzadko kryją się prawdziwe skarby, które stają się doskonałym zastąpieniem dla sklepowych preparatów. Tworzone z nich środki będą w stu procentach ekologiczne. Nigdy nie zaszkodzą ani środowisku, ani samemu człowiekowi. A jak je stworzyć? Aby przygotować preparat przeznaczony od udrożniania rur i oczyszczania zatkanego zlewu, wystarczy wymieszać ze sobą pół szklanki sody oczyszczonej i pół szklanki zwykłego octu. Mieszankę należy wlać do zlewu i poczekać, aż upora się ona z osadzonymi w nim zanieczyszczeniami. Zazwyczaj dobry efekt osiąga się po około trzydziestu minutach. W tym czasie zlew należy przelać raz jeszcze gorącą, a najlepiej wrzącą wodą, aby usunąć z niego resztki domowego preparatu.