avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

wiklina na balkon
Lifestyle

Meble wiklinowe na balkon

Twój balkon nie będzie spełniać swoich podstawowych funkcji, jeżeli zabraknie w nim porządnego kompletu składającego się z wygodnych i atrakcyjnych mebli. No właśnie. Tu pojawia się problem. W dzisiejszych czasach sklepy oferują przecież tak zróżnicowane meble ogrodowe, że naprawdę trudno stwierdzić, które z nich byłyby najlepszym wyborem. Jeżeli więc wciąż nie wiesz, co wybrać, rozpatrz różne opcje i sprawdź ich wady i zalety. Zacznij od zapoznania się z krótką charakterystyką mebli wiklinowych.

Meble wiklinowe na balkon

Wiklina na balkon to bardzo dobry wybór, mimo iż ostatnio rzadziej się o niej myśli. Co prawda wykonane z niej meble nie są już aż tak popularne jak jeszcze kilkanaście lat temu, ale to wcale nie znaczy, że ich wartość zmalała. Może być wręcz przeciwnie. Jeżeli zdecydujesz się umieścić je na swoim balkonie, automatycznie zagwarantujesz mu w ten sposób niepowtarzalny wygląd. A na tym powinno polegać efektywne aranżowanie wolnych przestrzeni. Za każdym razem powinieneś przy nim dążyć do uzyskania oryginalnego efektu, zamiast kopiować czyjeś projekty.

Materiały mebli

Wiklinowe meble na balkon coraz częściej są zastępowane tymi wykonywanymi z rattanu bądź technorattanu. Ale to wiklina jest czystą klasyką. To od niej wzięła się moda na plecione meble ogrodowe. Jako że jej wygląd ściśle wiąże się z naturą, idealnie odnajduje się ona właśnie w warunkach zewnętrznych, ponieważ pięknie łączy się z drzewami, kwiatami i ogólnie zróżnicowaną roślinnością. Nie musisz natomiast martwić się o to, że meble ogrodowe wykonane z wikliny będą mało wytrzymałe lub nie poradzą sobie z silnymi ulewami czy wiatrem. Współcześni producenci przeważnie pokrywają je warstwą specjalistycznego lakieru, który wzmacnia ich wytrzymałość i sprawia, że stają się one odporne zarówno na czynniki atmosferyczne, jak i na zwykłą codzienną eksploatację. Wiklina na balkon będzie służyć ci przez długie lata. Nie oznacza to jednak, że nie musisz niczego więcej z nią robić. Nawet jeśli zainwestujesz w jakiś lepszy i droższy komplet mebli, pamiętaj koniecznie o tym, by właściwie i regularnie go pielęgnować oraz konserwować i odpowiednio go przechowywać.

Mimo wszystko meble wykonane z naturalnej wikliny warto chronić przed niesprzyjającymi warunkami, przechowując je zimą i jesienią w zamknięciu. Jeżeli nie masz na nie miejsca w piwnicy bądź garażu, możesz zakupić do nich specjalną folię ochronną i po prostu je owinąć. Sprawdzi się ona także podczas bardzo upalnych dni. Mocne słońce też bowiem może zaszkodzić wiklinowym meblom ogrodowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.