avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

Szisza Warszawa
Lifestyle

Szisza Warszawa – turecki wieczór na Powiślu

Fajka wodna niejedno ma oblicze. Rytuał palenia sziszy przywędrował do Europy z krajów orientu i zyskuje na popularności za równo jako forma sprzyjająca indywidualnej kontemplacji, ale również integracji w gronie przyjaciół. Szisza turecka to nie tylko bogactwo aromatów sprzyjające odprężeniu. To cała filozofia palenia.

ELEGANCKI RYTUAŁ PALENIA FAJKI WODNEJ

W różnych częściach świata ludność wypracowała sobie swoiste obrzędy i rytuały palenia fajek wodnych. Nam bliższe są te, które przywędrowały na Bliski Wschód z krajów arabskich, a dalej rozprzestrzeniły się do krajów zachodniej Europy wraz z ludnością napływową. Pomimo etykiety i pewnych zwyczajowych zachowań związanych z paleniem sziszy w różnych kręgach kulturowych, posiadają one jedną cechę wspólną. To elegancki rytuał: od przygotowania smukłego, szklanego dzbana z wodą wykończonego zdobnymi detalami, przez dobór wyjątkowego i unikatowego aromatu owocowego po uwolnienie myśli w kłębiących się oparach wydychanego powietrza.

SZISZA TURECKA WARSZAWA

Szisza turecka to swobodna forma spędzania czasu. W przeciwieństwie do krajów arabskich, gdzie palenie fajki wodnej wymaga przestrzegania swoistej etykiety wśród uczestników, zwyczaje tureckie są bardziej liberalne i bliższe europejskim kręgom kulturowym. Luksusowa fajka wodna przygotowana przez doświadczony personel nie wymaga od Ciebie znajomości tego obrzędu od podstaw. Ważne, by kierować się jedną, kluczową zasadą: w paleniu sziszy nie ma pośpiechu. To rytuał, który wstrzymuje czas. Doskonałym pomysłem na oryginalną randkę bądź spotkanie z przyjaciółką, może być właśnie aromatyczna szisza. Warszawa to multikulturowa stolica Polski, w której znalazło się miejsce na popularyzację niezwykle gościnnej kultury tureckiej. Szisza Warszawa przeniesie Ciebie i Twoich gości w magiczne, orientalne klimaty w towarzystwie wyśmienitego jedzenia oraz wybornych trunków.

SZISZA W STOLICY

Wieczór z sziszą w sercu stolicy Polski to doskonały sposób na zgłębienie kilkusetletniej tradycji i kultury Bliskiego Wschodu. Palenie sziszy jest alternatywą dla papierosów, wynosząc palenie na wyższy, bardziej duchowy szczebel. Zapach palonej melasy jest bardziej aromatyczny od samego tytoniu, dzięki czemu zaangażowany jest zmysł węchu. Dym filtrowany jest przez wodę, dzięki czemu nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu na odzieży. Seans palenia sziszy to również interesująca forma spędzenia urodzin, świętowania ważnego jubileuszu czy rocznicy, bądź sukcesu zawodowego wraz ze współpracownikami. Odwiedź NAR Szisza Warszawa już dziś wieczór!

Materiał zewnętrzny