avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

meble balkonowe
Dom

Jak czyścić meble balkonowe z eukaliptusa?

Właściwa pielęgnacja i ochrona pozwoli ci na zmaksymalizowanie żywotności ogrodowego kompletu mebli. Bo wszystkie meble balkonowe wymagają twojej uwagi. Nawet meble z eukaliptusa trzeba czasami przeczyścić, bo gdy wylejesz na nie jakiś napój lub je zaplamisz, powstała plama sama nie zniknie. Wysokojakościowe tworzywa są bardziej odporne na zabrudzenia, ale i tak trzeba o nie dbać, by przez własną niedbałość nie zaszkodzić ich wytrzymałości.

Zobacz także: https://www.avocadostudio.pl/meble-wiklinowe-na-balkon/

Bardzo dokładne czyszczenie powinieneś przeprowadzić tuż przed rozpoczęciem sezonu. Gdy tylko miną już ostatnie mroźne dni, a temperatura powietrza w miarę się unormuje, na pewno postanowisz wyciągnąć z piwnicy wszystkie meble, by od razu rozłożyć je na balkonie i móc na nich wypoczywać. Nim to jednak uczynisz, dokładnie je wymyj. Komplety przechowywane w piwnicach i garażach stają się idealnym siedliskiem dla bakterii oraz roztoczy. By się ich pozbyć, najpierw wyciągnij cały zestaw mebli na balkon i na samym początku wyczyść go na sucho. Możesz wykorzystać do tego celu odkurzacz z wąską końcówką (najlepiej w formie szczotki) lub małą zmiotkę do kurzu.

Teraz, gdy pozbędziesz się już tej wstępnej warstwy brudu, możesz zająć się czyszczeniem na mokro. Meble balkonowe z eukaliptusa możesz być albo samą wodą (jeśli nie są specjalnie zabrudzone), albo wodą wymieszaną z niewielką ilością płynu do drewna. Jeżeli zastosowałeś środek chemiczny, pamiętaj, by po zakończonym myciu przetrzeć meble raz jeszcze samą wodą. Następnie wytrzyj je już do sucha, osuszając je przy pomocy ręcznika papierowego.

Zobacz też na scarlettmeble.pl