avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

nowe życie starych mebli
Wnętrza

Nowe stare meble

Nowe życie starych mebli – czy to możliwe? Jak najbardziej i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Nawiasem mówiąc, sporo osób dało drugie życie swoim starym meblom i nie żałuje zainwestowanych pieniędzy. Nie jest bowiem sztuką wyrzucenie jakiejś rzeczy i kupienie nowej, bo to rzeczywiście nader proste działanie. Niewątpliwie sztuką jest przedłużenie żywotności rzeczom, które mamy w swoim otoczeniu. Są ludzie, którzy non stop muszą coś kupować, bo ciągle chcą być na topie.

Ale czy takie postępowanie jest dobre?

No cóż, każdy z nas ma jakieś swoje potrzeby i pragnienia i stara się je zaspokajać, ale pozostaje pytanie, czy musimy tyle kupować. Nasze czasy to era konsumpcjonizmu i może należałoby nieco przystopować. Prawdę mówiąc, zasypaliśmy się już śmieciami i jeszcze moment, a już z nich nie wyjdziemy. Zatem zacznijmy od swojego własnego podwórka i ograniczmy produkcję śmieci, a będzie to już całkiem spory wkład w ratowanie matki-natury. Na pewno jednym ze sposobów jest nie wyrzucanie starych mebli, ale ich renowacja. Nowe życie starych mebli to na pewno dobra myśl. Jak w takim razie odnowić nasze szafki, komody czy witryny? Można spróbować samemu uporać się z tym zadaniem, ale można też oddać meble do stolarza, który sprawi, że nasze stare meble będą jak nowe. Najlepiej oczywiście jest, kiedy mamy meble drewniane, bo te świetnie nadają się do renowacji. Drewno jest materiałem nader trwałym, więc tak naprawdę wyroby drewniane mogą nam służyć przez długie lata. Warto mieć tego świadomość, żeby nie pozbyć się czasami dobrych mebli.

Nowe stare meble

Stare meble można samemu obłożyć nową okleiną i już mamy nową jakość. Oklein wszelakiego rodzaju na rynku jest pod dostatkiem, więc można rzeczywiście wybierać do woli i tym samym zafundować sobie nowe meble. Musimy oczywiście włożyć trochę pracy, ale w końcu bez niej nie ma nic. Sama okleina to nie jest znów nie wiadomo jaki wydatek, więc warto chyba przynajmniej na jakiś czas przedłużyć żywotność nie najlepiej już wyglądających mebli. Czasami te wymagają wymiany zamków, co też można zrobić we własnym zakresie. Można też nasze meble inaczej ustawić w pomieszczeniu, można też dodać do nich jakieś dodatkowe półki, częściowo zabudować.To już tak naprawdę zależy tylko od naszej inwencji i naszych potrzeb. Stare meble można również wstawić do garderoby. Od razu mamy zabudowę tego jakże funkcjonalnego domowego pomieszczenia i dodatkowo jeszcze nie wyrzucamy czegoś, co jeszcze może nam służyć przez jakiś czas. Nie mówiąc już o tym, że oszczędzamy pieniądze.