avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

dekoracje z drewna do domu
Lifestyle

Świat w drewnie

Każdy kto kiedykolwiek miał okazję spędzić trochę czasu w drewnianym domu, wie, że jest to materiał, który nadaje ciepło i czyni dom przytulnym. Drewno było kiedyś podstawowym budulcem, nie bez powodu jest znane bardzo już stare powiedzenie, mówiące o tym, że Kazimierz Wielki „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”. Ale to już zupełnie inna kwestia.

Domy drewniane

W obecnych czasach w dalszym ciągu budowane są domy drewniane, a niejedna drewniana konstrukcja potrafi zachwycić oko.
Jeżeli kochasz drewno, ale nie możesz pozwolić sobie od razu na drewniane wnętrza, jest dla Ciebie idealne rozwiązanie, którym są dekoracje z drewna do domu. Można mówić tutaj o przeróżnych kategoriach, od drewnianych podłóg, przez meble, ale też i również drewniane dodatki, takie jak lampy, ramki, rzeźby, zegary. Kreatywność ludzka nie zna granic, stąd też można w obecnym czasie spotkać się też z umywalkami z drewna, które to stanowią idealną dekorację z drewna do domu.
Drewno jest neutralne, można je łączyć z innymi materiałami. Niejednokrotnie dekoracje z drewna do domu są właśnie łączone z metalem, z kamieniem, porcelaną, czy miedzią. Za każdym razem można otrzymać zupełnie inny efekt i tylko od naszych zamiarów zależy jaki on będzie.

Dekoracje z drewna

Dekoracje z drewna do domu to też zapewnienie sobie kontaktu z naturą na co dzień. Jest to bardzo istotna i przyjemna strona posiadania takich elementów w domu. Nasze oczy odpoczywają patrząc np. na brzozowe elementy świecznika. Otaczając się drewnianą boazerią mamy też zapewniony komfort bycia w danym pomieszczeniu, nie tylko przez dobranie odpowiedniego koloru, ale też przez poczucie ciepła, przytulnego efektu oraz bardzo przyjemnej atmosfery.
Jeżeli natomiast poszukujemy oryginalności to właśnie dekoracje z drewna do domu dają spore pole do popisu. Zwykły konar starego drzewa może przekształcić się w niepowtarzalną lampę, zegar, szkatułkę, świecznik czy też być naturalnym kawałkiem drewna, dającym piękno swą prostotą. Tym samym, drewno nie musi podlegać przekształceniom, można wykorzystywać jako dekoracje nie tylko konary, ale i korzenie, deski, patyki oraz gałęzie. Takie naturalistyczne wykorzystanie surowca cieszy się co raz to większym zainteresowaniem, ze względu na łatwość uzyskania ciekawego efektu dekoracji z drewna do domu.
Drewniana dekoracja to także pole do popisu dla domowych majsterkowiczów, w których to drzemie dusza artysty. Takie hand-made dekoracje dają poczucie oryginalności, cieszą oko i są też źródłem dodatkowego zarobku.
Drewno jako element dekoracyjny może zatem zagościć w niemalże każdym domu, nadając mu niepowtarzalny i efektowny wystrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.