avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

dekoracje z drewna do domu
Lifestyle

Świat w drewnie

Każdy kto kiedykolwiek miał okazję spędzić trochę czasu w drewnianym domu, wie, że jest to materiał, który nadaje ciepło i czyni dom przytulnym. Drewno było kiedyś podstawowym budulcem. Nie bez powodu jest znane bardzo już stare powiedzenie, mówiące o tym, że Kazimierz Wielki „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”. Ale to już zupełnie inna kwestia. Dowiedz się więcej o domach z drewna i czy korzenie drzew jako dekoracja są dobrym pomysłem.

Domy drewniane

W obecnych czasach w dalszym ciągu budowane są domy drewniane, a niejedna drewniana konstrukcja potrafi zachwycić oko.
Jeżeli kochasz drewno, ale nie możesz pozwolić sobie od razu na drewniane wnętrza, jest dla Ciebie idealne rozwiązanie, którym są dekoracje z drewna do domu. Można mówić tutaj o przeróżnych kategoriach. Od drewnianych podłóg, przez meble, ale też i również drewniane dodatki, takie jak lampy, ramki, rzeźby, zegary. Kreatywność ludzka nie zna granic! Stąd też można w obecnym czasie spotkać się też z umywalkami z drewna, które to stanowią idealną dekorację z drewna do domu.
Drewno jest neutralne, można je łączyć z innymi materiałami. Niejednokrotnie dekoracje z drewna do domu są właśnie łączone z metalem, z kamieniem, porcelaną, czy miedzią. Za każdym razem można otrzymać zupełnie inny efekt i tylko od naszych zamiarów zależy jaki on będzie.

Zobacz także: https://www.avocadostudio.pl/olej-do-konserwacji-drewna/

Dekoracje z drewna

Dekoracje z drewna do domu to też zapewnienie sobie kontaktu z naturą na co dzień. Jest to bardzo istotna i przyjemna strona posiadania takich elementów w domu. Nasze oczy odpoczywają patrząc np. na brzozowe elementy świecznika. Otaczając się drewnianą boazerią mamy też zapewniony komfort bycia w danym pomieszczeniu, nie tylko przez dobranie odpowiedniego koloru, ale też przez poczucie ciepła, przytulnego efektu oraz bardzo przyjemnej atmosfery.

Korzenie drzew jako dekoracja? Można i tak!

korzenie drzew jako dekoracja

Jeżeli natomiast poszukujemy oryginalności to właśnie dekoracje z drewna do domu dają spore pole do popisu. Zwykły konar starego drzewa może przekształcić się w niepowtarzalną lampę, zegar, szkatułkę, świecznik czy też być naturalnym kawałkiem drewna, dającym piękno swą prostotą. Tym samym, drewno nie musi podlegać przekształceniom. Można wykorzystywać je jako dekoracje nie tylko same konary, ale i korzenie, deski, patyki oraz gałęzie. Takie naturalistyczne wykorzystanie surowca cieszy się co raz to większym zainteresowaniem. Dzieje się tak ze względu na łatwość uzyskania ciekawego efektu dekoracji z drewna do domu.
Drewniana dekoracja to także pole do popisu dla domowych majsterkowiczów, w których to drzemie dusza artysty. Takie hand-made dekoracje dają poczucie oryginalności, cieszą oko i są też źródłem dodatkowego zarobku.
Drewno jako element dekoracyjny może zatem zagościć w niemalże każdym domu, nadając mu niepowtarzalny i efektowny wystrój.