avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

zielone ściany z mchu
Wnętrza

Znakomite aranżacje wnętrz dzięki ścianom z mchu

Zielone ściany z mchu to jedne z najbardziej wszechstronnych i fascynujących elementów, które od jakiegoś czasu pojawią się na rynku wyposażenia wnętrz. Ta alternatywa dla żywych roślinnych ścian posiada blask żywej zielonej ściany, ale jest wolna od wszelkich wymagań dotyczących nawadniania i oświetlenia, które są niezbędne do zdrowego życia i trwałości tradycyjnych zielonych ścian. Jest to tylko część historii wzrostu mchów w świecie projektów komercyjnych i mieszkaniowych. Forma, kształt i styl doskonale łączą się właśnie we mchu, co pozwala projektantom tworzyć jedyne w swoim rodzaju projekty z bogatym katalogiem tekstur i opcji kolorystycznych.

Ściany z mchu

Ściany z mchu mogą zasadniczo funkcjonować w prawie każdy sposób jaki można sobie wyobrazić, a nawet mogą być wyposażone w drewno, kamień, sukulenty i nie tylko, aby stworzyć naprawdę inspirujący wygląd oraz styl. Funkcjonalność i wszechstronność jest istotnym elementem ściany z mchu. Mech może być akcentem lub centralnym elementem projektu, pomagając kultywować doznania, nastrój, wzór lub charakterystykę pasującą do każdej przestrzeni. Kluczem do sukcesu jest to, że oprawy z mchu wymagają mniejszego wysiłku i mniejszego budżetu na dłuższą metę niż ściany z żywych roślin czy kwiatów. Czynniki te wpływają na ich ogólny urok i rosnące zainteresowanie produktem. Ściany z mchu można tworzyć w kilku różnych motywach projektowych, takich jak nowoczesny i współczesny.

Monochromatyczne kolory

Obejmuje to monochromatyczne kolory z fakturą jednego lub wielu mchów. Innym przykładem jest kompozycja zawierająca ciekawe elementy teksturalne, takie jak drewno, metal czy glazura. Najlepszą zaletą ścian z mchu jest to, że można je dostosować je do dowolnego rozmiaru, kształtu lub otaczającego tła. Trend w kierunku zieleni i naturalnych elementów wystroju wnętrz nie jest niczym nowym. Popyt na rynku gwałtownie wzrósł w ostatnich latach gdy firmy i instytucje zaczęły poważniej traktować dobrostan pracowników, gości oraz swoich klientów. Dobre samopoczucie i wystrój wnętrza uwzględniający markę danej firmy stały się ważniejsze niż kiedykolwiek, gdy coraz wyraźniejsze stało się akcentowanie pragnień ludzi do powrotu do natury i ekologii. Pomogło to skierować ruch biofilnego projektowania wnętrz na szczyty popularności ponieważ opinia publiczna coraz bardziej docenia takie projekty. W ten sposób naturalne elementy projektu wpływają nie tylko na zdrowie pracowników ale również na ich szczęście i produktywność w pracy. Z zalet tych czerpią również dyrektorzy, specjaliści, eksperci.