avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

projektowanie kuchni porady
Wnętrza

Jak zaprojektować idealną kuchnię

Ilu jest ludzi na świecie, tyle możemy zaobserwować wyjątkowych wnętrz. Urządzanie własnego mieszkania to dla jednych największa przyjemność, a dla innych niekończący się koszmar. Nie każdy bowiem jest projekt menagerem i potrafi tak zarządzić procesem wykańczania wnętrza, że na wszystko znajdzie czas, także na relaks.

Jak zaprojektować idealną kuchnię?

Zanim się tego nauczymy, warto zasięgnąć kilku sprawdzonych i gotowych porad, które ułatwią nam życie i przyspieszą efekt końcowy. Projektowanie kuchni porady- to hasło, które umożliwi nam znalezienie sprawdzonych wytycznych, które należy zaadaptować pod własny projekt urządzania kuchni. Przyjrzyjmy się im więc po kolei i zobaczmy, czy porady te znajdą zastosowanie w naszej kuchni.
Zacznijmy od tego, że kuchnia to niejednokrotnie najważniejsze pomieszczenie w całym domu. To serce mieszkania, w którym codziennie tętni życie. To tu spotykamy się co rano aby pałaszować przed szkołą i pracą pyszne śniadanie. To tu prowadzimy długie nocne rozmowy z ukochaną osobą objadając się ulubionymi naleśnikami czy ciastem marchewkowym. Kuchnia musi być więc bardzo przemyślana.
Myśląc o kuchni w pierwszym odruchu widzimy sprzęt AGD- ten drobny, jak i ten wielkogabarytowy. Zastanówmy się, co musi znaleźć się w naszej kuchni, abyśmy w kolejnym kroku mogli ten sprzęt rozlokować. Podstawą jest kuchenka- może być gazowa lub jako sama płyta indukcyjna. Bez miejsca do przygotowania posiłków pomieszczenie nie będzie nosiło miana kuchni. Jeśli kochamy piec, to zainwestujmy w dobry piekarnik. Szczególnie popularne są obecnie te z opcją grilla i rożna, gdyż dzięki nim przygotujemy najróżniejsze i najsmaczniejsze potrawy dla siebie i naszych gości.

Sprzęt w kuchni

Lodówka- jej wielkość zależeć powinna od ilości ludzi w domu. Dla singla wystarczy metrowy sprzęt z niewielkim zamrażalnikiem. Dla kilkuosobowej rodziny warto rozważyć zakup lodówki dwudrzwiowej, z opcją kostkarki do lodu.
Przy okazji wyboru sprzętu zadbajmy też o nasze ulubione chwile- może to dobry moment, aby kupić wymarzony ekspres do kawy czy maszynę do robienia frytek.
Kiedy już zrobimy listę sprzętów poradźmy się naszego architekta, gdzie najlepiej je umieścić. Mikrofala i piekarnik mogą pięknie schować się w zabudowie, ale już ekspres lepiej umieścić w łatwo dostępnym miejscu na blacie.
Kolejny etap, to wybór kolorystyki wnętrza- dobranie frontów, blatów, haczyków, klameczek i innych uchwytów, które zostaną zamontowane w kuchni i muszą tworzyć spójną całość.
Jak więc widać wielu z etapów projektowania kuchni nie wolno odkładać na ostatnią chwilę.