avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

rodzaje wiertarek
Remont

Jakie są dostępne w sprzedaży rodzaje wiertarek?

W domu zawsze przyda się wiertarka, można nią przykładowo wywiercić dziurę w ścianie w celu powieszenia półki. Jest to bardzo przydatne urządzenie, wielofunkcyjne, o szerokim zastosowaniu. Elektronarzędzia ułatwiają życie i przyspieszają przeprowadzenie rozmaitych prac remontowych. Ich zakup nie wiąże się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów. W sprzedaży znajduje się wiele modeli wiertarek, dlatego należy dobrze zastanowić się nad wyborem. Kluczowe będzie dobranie urządzenia do jego przeznaczenia. Można kupić zwykłą wiertarkę lub model do zadań specjalnych, z dodatkowymi funkcjami. Dowiedz się, jak wyróżniają się rodzaje wiertarek już dzisiaj!

Jakie wyróżnia się rodzaje wiertarek?

Przy wyborze wiertarki należy w pierwszej kolejności zastanowić się, jaki wybrać rodzaj urządzenia. Jeśli ktoś chce jej używać do pracy z miękkimi surowcami, to wystarczający będzie model bezudarowy. Z kolei wiertarki udarowe są przeznaczone do twardych surowców. Jeśli ktoś ma do wykonania ciężkie i intensywne prace, to potrzebuje mocniejszego sprzętu. Wiertarka udarowa poradzi sobie z betonem, kamieniem i cegłą. Jeszcze mocniejsza jest wiertarka z udarem pneumatycznym. Korzystają z niej najczęściej fachowcy. W zakładach produkcyjnych i warsztatach używa się wiertarek stołowych. Z kolei na budowach można spotkać wiertarki magnetyczne. W sprzedaży znajdują się nawet wiertarki kątowe, diamentowe, wielowrzecionowe, do szkła, z funkcją mieszarki lub wkrętarki.

rodzaje wiertarek

Czym kierować się przy wyborze wiertarki?

Przy wyborze wkrętarki należy mieć na uwadze producenta. Jeśli ktoś chce kupić dobrej jakości sprzęt, który posłuży przez długi czas, to powinien zdecydować się na produkt renomowanego producenta. Zawsze należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją techniczną urządzenia, dobrać je do swoich indywidualnych potrzeb, zgodnie z jego przeznaczeniem. Istotna jest moc wiertarki, musi być ona duża w przypadku wykonywania intensywnych i ciężkich prac. Za pomocą wiertarek można nawiercać otwory w drewnie, metalu, betonie, kamieniu, tworzywie sztucznym. Jeśli urządzenie ma mieć uniwersalne zastosowanie, wiele funkcji, to należy poszukać wiertarki z dodatkowymi końcówkami. Do użytku domowego wystarczy model o mocy około 10V.

Zobacz także: https://www.avocadostudio.pl/wiertarka-do-szkla/

Na co zwracać uwagę podczas zakupu wiertarki?

Jeśli ktoś potrzebuje wiertarki do ciężkich prac, to należy zwrócić uwagę przede wszystkim na solidność, odporność na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Znaczenie ma również antypoślizgowy uchwyt, co zapewnia większy komfort. Istotny jest także typ zasilania. Najbardziej wydajne są wiertarki z zasilaniem sieciowym. Trzeba jednak podłączyć je do prądu, przewód ma ograniczoną długość. Mobilna będzie wiertarka z zasilaniem akumulatorowym. Wystarczy naładować baterię, aby móc korzystać z urządzenia w dowolnym miejscu, nawet jeśli w pobliżu nie ma gniazdka elektrycznego. Do zalet akumulatorowych wiertarek zalicza się ich poręczność, cichą pracę, możliwość stosowania na wysokościach. W sprzedaży znajdują się także modele mogące być zasilane zarówno sieciowo, jak i akumulatorowo.