avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

Pianino elektroniczne
Porady

Pianino elektroniczne – nowa jakość dla melomanów

Pianino klasyczne z klasycznym mechanizmem strunowo – młoteczkowym jest na pewno świetnym wyborem dla osób rozpoczynających naukę w szkole muzycznej i wiążących swoją przyszłość z zawodem muzyka klasycznego. Nie każdy jednak potrzebuje tego rodzaju instrumentu. Również z wielu względów nie każda osoba może sobie na niego pozwolić. Odpowiedzią na potrzeby takich osób jest pianino cyfrowe.

Zalety pianina elektronicznego

Niewątpliwą zaletą pianina elektronicznego jest mnogość różnego rodzaju funkcji. Tradycyjne pianino oferuje jeden tradycyjny rodzaj brzmienia. Pianina cyfrowe prócz klasycznego, mają wbudowanych wiele innych rodzajów brzmień. Posiadają również różnego rodzaju dodatkowe funkcje, jak na przykład metronom. Dzięki temu kupno dodatkowych sprzętów nie jest konieczne. Elektroniczne pianino może również zostać podpięte do różnego rodzaju aplikacji muzycznych.

W ciszy

Niewątpliwą zaletą tego rodzaju instrumentu jest również możliwość korzystania z niego w całkowitej ciszy. Co to znaczy? Oczywiście chodzi o możliwość podpięcia słuchawek. Klasyczne pianino nie daje tego rodzaju możliwości, dlatego też osoba, która nie chce zakłócać spokoju czy ciszy nocnej, nie może z niego korzystać o każdej porze. Dzięki możliwości podpięcia słuchawek pianino cyfrowe daje możliwość ćwiczenia czy pracy przy komponowaniu muzyki o każdej porze dnia.

Rozmiar i waga

Pianino cyfrowe jest znakomitym wyborem dla osób, które potrzebują lekkiego sprzętu – takiego, który w każdej chwili można przesunąć w inne miejsce, a nawet zabrać ze sobą. Oczywiście pianino elektroniczne może mieć obudowę podobną do obudowy pianina klasycznego z mechanizmem strunowym. Jest to jednak w przypadku pianin elektronicznych kwestia estetyczna, a nie techniczna. Dlatego też osoby, którym bardziej zależy na mobilności tego rodzaju sprzętu, mogą swobodnie wybierać spośród różnych modeli pianin elektronicznych nie posiadających obudowy. Taki instrument wystarczy postawić na stelażu odpowiedniej wysokości. Tego rodzaju stelaże, przeznaczone specjalnie do tego celu można kupić razem z samymi instrumentem. Nie bez znaczenia jest również niska waga takich instrumentów. Tradycyjne pianino w najlżejszej wersji waży około dwustu kg. Waga pianina elektronicznego waha się od około dziesięciu do maksimum kilkudziesięciu kilogramów.

Dzięki tym cechom instrument może podróżować razem z nami. Nie sprawia również problemów przy przeprowadzce – poradzi sobie z nim nawet jedna osoba.

W prezencie

Ceny pianin cyfrowych są niższe niż ceny pianin tradycyjnych. Dlatego też pianino elektroniczne to świetny wybór dla osób, które chcą sprawdzić, czy gra na tym instrumencie może stać się ich hobby. Tego rodzaju instrument można kupić już za cenę około dwóch tysięcy złotych. To także znakomity pomysł na prezent.