avocadostudio.pl

Dom i wnętrza

Oświetlenie do nowoczesnych wnętrz
Dom

Oświetlenie do nowoczesnych wnętrz

Zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej” w naszych domach, mieszkaniach, a także biurach i innych przestrzeniach komercyjnych zagościł minimalistyczny wystrój. Chociaż na pozór styl nowoczesny, industrialny i loftowy może wydawać się chłodny i nieprzystępny, uporządkowana przestrzeń z ograniczoną liczbą dekoracji sprzyja zarówno pracy, jak i relaksowi.

Bardzo ważny element nowoczesnych wnętrz to ich oświetlenie. Jakie zatem oprawy oświetleniowe najlepiej pasują do nowoczesnych wnętrz? 

Nowoczesne oświetlenie – cechy charakterystyczne 

Prostota i umiar to pierwsze, co przychodzi nam na myśl, gdy podziwiamy oświetlenie do nowoczesnych wnętrz. Niezależnie, czy wybieramy lampy stojące, kinkiety czy lampy wiszące – nie powinny one posiadać bogatych zdobień. Zamysł aranżacyjny nowoczesnego oświetlenia zakłada surową postać, idealną do industrialnej przestrzeni.  

Nowoczesne oświetlenie bazuje na prostych, geometrycznych kształtach. Charakterystyczne są choćby kuliste klosze lub abażury w kształcie okręgu. Najczęściej wykorzystywane materiały to różnego rodzaje metale, na przykład aluminium. Rzadziej spotykamy natomiast szkło oraz jakiekolwiek tkaniny. W nowoczesnym oświetleniu dominuje monochromatyczna kolorystyka: czerń, biel oraz różne odcienie szarości. Bardzo popularne są również chromowane lampy o metalicznym wykończeniu.  

Lampy nowoczesne wiszą na długich, ozdobnych przewodach. Mogą mieć różną wysokość i często w wyraźny sposób eksponują duże, dekoracyjne żarówki. Z kolei lampy podłogowe bardzo często bazują na trójnogich, regulowanych stelażach. Wszystkie te elementy budują atmosferę industrialnego, loftowego wnętrza.  

Jakie lampy do nowoczesnego wnętrza? Sprawdź lampy maxlight

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości elementów oświetleniowych do swojego nowoczesnego wnętrza, koniecznie sprawdź lampy Maxlight w ofercie Lampomat.pl. Nowoczesne oświetlenie od polskiego producenta posiada wykwintną stylistykę. Do Twojego wyboru pozostają lampy sufitowe, kinkiety, stojące czy nawet biurkowe. Każda z nich charakteryzuje się gustownym wyglądem i stanowi cenne źródło światła w pomieszczeniu. Wspaniały element dekoracji wnętrza jest wykonywany na indywidualne zamówienie, a czas realizacji wynosi od 7 do 14 dni.  

Szeroki wybór lamp Maxlight uwzględnia zarówno minimalistyczne, surowe, jak i fantazyjne kształty. Poszczególne warianty mają duże i małe klosze o klasycznych lub niestandardowych kształtach, na przykład kropli wody. Uniwersalne trzonki umożliwiają zastosowanie różnych źródeł światła, na przykład żarówek halogenowych albo LED. Wiele modeli gwarantuje możliwość modyfikacji kąta padania światła, na przykład od 30 do 125 stopni. Lampy Maxlight posiadają klasę szczelności IP 20, co oznacza ochronę przed dostępem do części niebezpiecznych.  

Długie, ozdobne przewody pozwalają na zawieszenie lampy na preferowanej wysokości, dostosowując ją do kubatury wnętrza. Każda lampa Maxlight nadaje się do samodzielnego montażu, który nie potrwa dłużej niż 15 minut. Wysokiej jakości produkty mogą służyć przez długie lata – to doskonała inwestycja.

Zobacz także: https://www.avocadostudio.pl/sypialnia-w-bloku-z-wielkiej-plyty-jak-ja-urzadzic/